תפריט

דברו איתי

Contact Us

הסכם ממון

הסכם ממון

משרדנו מתמחה בעריכת הסכמי ממון מקצועיים ומקיפים לזוגות. בין אם אתם נשואים ובין אם אתם ידועים בציבור, הסכם ממון מנוסח היטב מאפשר לבני זוג לקבוע קווים מנחים לענייניהם הכלכליים, לרכושם ועתידם במיוחד במקרים של:

  • גירושים
  • פרידה
  • פטירת בן הזוג
 
 
 

המשך קריאה>>

חשיבותו של הסכם ממון

כאשר לאחד מבני הזוג או לשניהם יש נכסים שנצברו לפני או במהלך הנישואין, מתעוררות לעתים קרובות חששות לגבי אופן הטיפול בנכסים אלו במקרה של סכסוך או פרידה. בהתחשב בשיעור הגבוה של פרידות וגירושים, חיוני לטפל בתרחישים הפוטנציאליים הללו כאשר היחסים הם טובים כדי להגיע לפתרונות הוגנים וכדי שכל אחד יוכל להגן על רכושו, במיוחד (אך לא רק) כאשר מדובר בפרק ב'. 

הסכם ממון מנוסח היטב והוגן, שנוצר על ידי עורך דין מנוסה ובקיא, נותן שקט נפשי לשני הצדדים. ממזער בעיות וסכסוכים עתידיים, מקטין את הסיכויים "לסחיטה" במהלך סכסוכי גירושין ופרידות, וסיום יחסים באופן הוגן וכואב פחות, ככל האפשר.

התפתחויות משפטיות אחרונות בהסכמי ממון

חשוב לציין את ההתפתחויות המשפטיות המשמעותיות בחלוקת נכסים בין בני זוג בשנים האחרונות. בתי המשפט שוקלים כיום גורמים מעבר לבעלות פשוטה עפ"י רישומה, תוך הכרה בזכויות של אחד מבני הזוג על נכסים מסוימים בהתבסס על התנהגות של שני הצדדים גם אם הנכס נרכש ורשום על שם אחד הצדדים בלבד. היו מקרים בפסיקה בהם נכסים היו רשומים אך ורק על שם אחד מבני הזוג, גם אם הם עברו בירושה או נרכשו לפני הנישואין ובית המשפט פסק אחרת לגבי החלוקה בהם. 

בעוד שחוקים ורישומי רכוש נועדו לספק הגנה מסוימת, רק הסכם ממון בעל מבנה מקצועי יכול להציע את הביטחון המרבי.

תחומי חשיבות חופפים

בתחום מיסוי המקרקעין חלה התקדמות משפטית חשובה המאפשרת לזוגות לעסוק בתכנון מס לגיטימי באמצעות הסכמי ממון. במיסי מקרקעין לרבות דירות, בני זוג נשואים או ידועים בציבור נחשבים כיחידה משפחתית אחת. הסכם ממון עשוי לחסוך לזוגות מס רכישה או מס שבח בעת רכישה או מכירת דירה ומדובר בסכומים לא מבוטלים.

המומחיות ותחומי העיסוק שלנו

משרדנו מתמחה בעריכת הסכמי ממון לפני נישואין או לאחר נישואין, הסכמים פשוטים או מורכבים, המותאמים לדרישות ולרגישויות הספציפיות של כל זוג. הסכמים אלו ערוכים בקפידה תוך התחשבות בדיני המשפחה והמעמד האישי, דיני חוזים, דיני ירושה וצוואות, ומציעים הגנה מרבית. 

היתרון בעבודה איתנו טמון במומחיות שלנו הן בהסכמי ממון והן בדיני ירושה.

תחומי העיסוק של משרדנו כוללים:

  • עריכת הסכמי ממון לפני או אחרי נישואין
  • עריכת הסכמי חיים משותפים לזוגות שלא מתכוונים להינשא
  • מתן חוות דעת מומחים על הסכמי ממון קיימים
  • עריכת הסכמי ממון עבור ידועים בציבור
  • מתן ייעוץ ותכנון מס משפחתי הקשור להסכמי ממון

משרדינו מתחייב למתן שירותים משפטיים יוצאי דופן לכל לקוח ולקוח. עם ניסיוננו הרב, הידע העמוק והבלתי מעורער, אנו מעניקים מעטפת נרחבת של שירותים בסטנדרט הכי גבוה שיש.

Contact Us

דברו איתי

דילוג לתוכן