תפריט

דברו איתי

Contact Us

חריגות בנייה

חריגות בנייה

חריגות בנייה מתייחסות לאי-סדרים או חריגות מתוכניות בנייה מאושרות, חוקי בנייה או תקנות. כל פעולת בניה, תוספת, שינוי במבנה פנימי או חיצוני אשר דורשים היתר בניה כחוק ונעשו ללא קבלת היתר מראש ובכתב מהרשויות המוסמכות מהווה חריגת בניה. חריגות אלו יכולות להתרחש בשלבים שונים של תהליך הבנייה משלב התכנון ועד הביצוע ולעיתים מבוצעות ע"י בעלי הנכסים עצמם לאחר סיום הבנייה. הדוגמאות הנפוצות הן הרחבת מבנה, תוספת חדרים, סגירת מרפסות, מרפסות וחדרים על הגג, שינוי חיצוני בבית ועוד

עותק של עותק של עותק של Hotels Business Website in Brown White Modern Elegance Style (2560 × 900 פיקסל) (2560 × 1000 פיקסל) (2560 × 1100 פיקסל) (2560 × 1200 פיקסל) (1)

כדי לטפל בחריגות בנייה לרשויות המקומיות יש מחלקת פיקוח על הבנייה שתפקידה לאכוף את חוקי בנייה ותקנות. הן עורכות בדיקות, מוציאות אישורים ואוכפים עונשים על אי ציות. 

שימו לב, לא רק הבניה עצמה מהווה עבירה אל גם השימוש עצמו.

לדוגמה:

 הרחבתם את הבית והשתמשתם תואשמו בשתי עבירות:

  1. בניה ללא היתר
  2. שימוש ללא היתר.

אבל… גם אם אתם לא הייתם אלו שבנו את התוספת לבית, אלא "ככה קניתם", עצם השימוש בתוספת הלא חוקית היא עבירה העומדת בפני עצמה ואתם תועמדו לדין.

דוגמה נוספת נפוצה:

שימוש בדירה באזור המיועד למגורים לניהול עסק ללא אישור "לשימוש חורג" מראש מהרשויות, מהווה עבירה.
הנ"ל אלו רק דוגמאות.

הגיעו אליכם ממחלקת הפיקוח של הרשויות – מומלץ לא לטפל בזה בעצמכם. פנו מיד לעו"ד מקצוען שינחה אתכם ויטפל בתיק מתחילתו ועד סופו. העבירות על חוק התכנון והבניה הן עבירות פליליות. לא תוגש נגדכם תביעה אזרחית אלא יוגש כנגדכם כתב אישום פלילי.

העונשים יכולים להיות:

  1. הפסקת עבודה (אם לא הסתיימה)
  2.  צווי הריסה
  3. קנסות כבדים מאוד
  4. לעיתים גם מאסר

לרוב שילוב של העונשים. 

משרדינו מתחייב למתן שירותים משפטיים יוצאי דופן לכל לקוח ולקוח. עם ניסיוננו הרב, הידע העמוק והבלתי מעורער, אנו מעניקים מעטפת נרחבת של שירותים בסטנדרט הכי גבוה שיש.

Contact Us

דברו איתי

דילוג לתוכן