תפריט

דברו איתי

Contact Us

צוואות וירושות

צוואות וירושות

עורך דין צוואות יכול לתת הדרכה לגבי סוגי צוואות שונים והמרכיבים העשויים לכלול. לדוגמה, ניתן לקבוע "צוואה הדדית" בין בני זוג, בו כל אחד מבני הזוג מעביר את מלוא הרכוש לבן/בת הזוג הנותר בחיים ורק לאחר פטירת שניהם יועבר הרכוש לילדים. לאפשרויות הניסוח והביטול של צוואות הדדיות יש השלכות משמעותיות, הדורשות דיוק ומקצועיות מעבר לזו של צוואה טיפוסית. עורך דין צוואות יכול לשפוך אור על שיקולים שיש לקחת בחשבון כאשר עורכים צוואה ולא עלו בדעתכם.

המשך קריאה>>

עורך דין מנוסה יכול להתייחס מראש לנושא מורכב זה, להבטיח פתרון חלק ולמזער סכסוכים משפחתיים עתידיים. 

צוואה ערוכה כהלכה, ערוכה ברגישות ובמומחיות משפטית, מביאה שקט נפשי למוריש ומונעת סכסוכי ירושה מיותרים למשפחתו לאחר לכתו. הדבר מדגיש את החשיבות בהתקשרות עם עורך דין בעל ניסיון רב בעריכת צוואות.

עורך דין צוואות יכול לתת הדרכה לגבי סוגי צוואות שונים והמרכיבים העשויים לכלול. לדוגמה, ניתן לקבוע "צוואה הדדית" בין בני זוג, בו כל אחד מבני הזוג מעביר את מלוא הרכוש לבן/בת הזוג הנותר בחיים ורק לאחר פטירת שניהם יועבר הרכוש לילדים לאפשרויות הניסוח והביטול של צוואות הדדיות יש השלכות משמעותיות, הדורשות דיוק ומקצועיות מעבר לזו של צוואה טיפוסית. עורך דין צוואות יכול לשפוך אור על שיקולים שאולי לא עלו בחשבון בעת עריכת הצוואה הראשונית.

מעבר לכך, צוואה יכולה לכלול תנאים ספציפיים לקבלת העיזבון על ידי היורשים. כמו כן, היא יכולה לתת מענה לצרכי יורשים קטינים או בעלי מוגבלויות, באמצעות מינוי נאמן ומתווה הנחיות לטיפול וניהול הרכוש עד להגעתם לבגרות, הכל בהתאם לרצונו של המנוח.

מה קורה כשמישהו נפטר בלי עריכת צוואה?

גם מי שלא ערך צוואה בחייו אינו מפקיע את רכושו, והוא אינו נופל לידיים עלומות. בהיעדר צוואה, הרכוש עובר לידי קרובי משפחה באמצעות המנגנון המשפטי המכונה "ירושה על פי דין", כפי שנקבע בחקיקה. חוק הירושה משנת 1965, על תיקוניו, מסדיר את חלוקת הרכוש לבן הזוג, הילדים, ההורים והאחים כאשר אין צוואה. במקרים כאלה, כללי ברירת המחדל מנסים להתיישר עם הרצון הקולקטיבי של המורישים והעדיפות תינתן לבת הזוג והילדים וחלוקה ביניהם בהתאם להוראות החוק, ורק אם המוריש לא הותיר בת זוג או ילדים, תבוצע חלוקה להורים ולאחים בהתאם להוראות החוק. 

שימו לב, ידועים בציבור נחשבים כבני זוג לעניין חוק הירושה, ולכן במקרים כאלו מומלץ לערוך צוואה על מנת להבטיח שרכוש המצווה יחולק בהתאם לרצונו, במיוחד במקרים בהם מעורבים ילדים שלא מאותם בני זוג. צוואה יכולה למנוע "מלחמות ירושה" קשות וארוכות וסכסוכים משפחתיים שמגיעים גם לבתי המשפט ולעיתים נמשכים גם לאחר שבית המשפט אמר את דברו.

יצוין כי היורשים יכולים להגיע ביניהם להסכמות לגבי חלוקת העיזבון על פי נסיבותיהם הספציפיות בהסכם המכונה "הסכם חלוקת עיזבון". הסכמים אלו בין יורשים כפופים לכללים חשובים המבטיחים חלוקת רכוש באמצעות ההסכם שגם יכול לחסוך ליורשים סכומים נכבדים בתשלומי מיסים.

במשרדנו, אנו מתמחים במתן שירותי עריכת צוואה מדויקים ומקצועיים כדי לשקף את כוונותיו המלאות של המוריש. בנוסף, אנו מטפלים בהליכים הקשורים לקבלת צווי ירושה או צו קיום צוואה, כמו גם בהתנגדויות לצווים אלו ולענייני ירושה וצוואה אחרים.

 

תחומי העיסוק של משרדנו כוללים:

  • צוואות, הבטחת חלוקת הנכסים.
  • עריכת צוואות הדדיות לזוגות או שותפים, הקלה על תכנון עיזבון מתואם.
  • עריכת צוואות עם תנאים ספציפיים או הוראות נאמן, מתן בהירות והכוונה.
  • ייעוץ משפטי וייצוג בבקשות לצו ירושה או צו קיום צוואה, ייעול התהליך.
  • ייעוץ משפטי וייצוג בהגשת התנגדויות לצוואות או ירושות, הגנה על האינטרסים שלך.
  • עריכת הסכמי חלוקת עיזבון בין יורשים, קידום חלוקה הוגנת של נכסים ופתרון סכסוכים.
  • טיפול בנושאי ירושה וצוואה שונים אחרים.


משרדינו המנוסה מחויב להדריך אותך במורכבות של צוואות וירושה, ומציע פתרונות מותאמים אישית כדי לענות על הצרכים הספציפיים שלך.

Contact Us

דברו איתי

דילוג לתוכן