תפריט

דברו איתי

Contact Us

נוטריון

נוטריון

עורך דין ונוטריון יובל סדן הינו נוטריון מוסמך בתנאי חוק הנוטריונים בישראל. אם אתם זקוקים לשירותיו של נוטריון מורשה, הגעתם למקום הנכון. אנו מספקים את כל שירותי הנוטריון במקום אחד, שירות יסודי מקצועי ומהיר ובמידת האפשר מהיום להיום.

 

 

המשך קריאה >>

מה זה נוטריון? 

נוטריון הינו עורך דין בעל ניסיון של 10 שנים לפחות אשר מונה על ידי ועדת הרישוי, בהתאם לחוק הנוטריונים. נוטריון מוסמך על ידי משרד המשפטים לחתום ולאמת מסמכים שעורכי דין רגילים אינם מוסמכים לטפל בהם.

.

משרדנו מציע מגוון רחב של שירותי נוטריון, לרבות:

 1. אישורי תרגום נוטריוני: נדרשים לרוב על ידי רשויות להצגת מסמכים/אישורים מישראל במדינות זרות או להיפך. השירות ניתן בשפה העברית והאנגלית
 2. ייפוי כוח נוטריוני לבנקים למשכנתאות: סיוע בהליך המשכנתא באימות חתימות הממשכנים על ייפויי כוח נוטריוניים לבנקים למשכנתאות. אפשרות לרישום מקוון של המשכנתא בלשכת רישום המקרקעין (טאבו).
 3. ייפוי כוח נוטריוני לקבלנים וחברות בניה: סיוע לרוכשים ברכישת דירות חדשות באמצעות אימות חתימות על ייפויי כוח נוטריוניים הנדרשים ע"י חברות הבניה.
 4. אישור יציאה מהארץ לקטין: הכנת אישורים נוטריוניים לקטינים הנוסעים לחו״ל עם הורה אחד בלבד או עם אדם שאינו אחד מהוריו.
 5. צוואה נוטריונית: עריכת צוואות נוטריוניות, ללא צורך בעדים נוספים פרט לנוטריון.
 6. אימות חתימה: אימות חתימות על מסמכים, במיוחד כאשר נדרש על ידי רשויות שונות.
 7. אישור נוטריוני על סמכות חתימה: אישור שאדם מוסמך לחתום בשם אדם אחר או חברה.
 8. אישור צילום נוטריוני: אישור נוטריון שצילום תואם למסמך המקורי או להעתק מאושר של המסמך המקורי.
 9. ביטול מסמכים נוטריוניים: מתן אישור נוטריוני לביטול חתימות על מסמכים.
 10. אישור נוטריון להסכמי ממון לפני נישואין: התמחות בהסכמי ממון לפני נישואין והסכמי חיים משותפים לזוגות שאינם מתכוונים להתחתן.
 11. ייפויי כוח נוטריוניים כלליים וספציפיים: הכנת ייפויי כוח נוטריוני כללי או ייפוי כוח נוטריוני ספציפי למטרות שונות.

 

מדוע יש צורך בחתימה של נוטריון מורשה?

לפי סעיף 19 לחוק הנוטריון, אישור נוטריון לפי חוק זה ותקנותיו מהווה ראיה מספקת בהליך משפטי ללא צורך בראיה נוספת, לדברי הנוטריון ולמעשיו ולדברי אחרים ולמעשיהם שאמרו או עשו בפניו, הכל כאמור באישור.

רשויות שונות בישראל ואף במדינות זרות מכירות ומכבדות מסמכים מסוימים רק כאשר הם נושאים חתימה של נוטריון מורשה.

סמכויות הנוטריון מוגדרות בחוק הנוטריונים, המסדיר את הכשרתם ומפרט את היקף סמכותם.

חובות ומגבלות נוטריון

נוטריונים כפופים לכללים אתיים המחייבים אותם להתנהל בנאמנות ובכבוד. כללי אתיקה אלו מגדירים את חובות הנוטריון ביחס ללקוחות, בדומה לאופן שבו רישיון עריכת דין מתווה את חובותיו של עורך הדין כלפי לקוחות בתחומים שונים. מחלקת רישוי נוטריונים מפקחת על פעילות הנוטריונים בישראל.

בין הכללים החלים על נוטריונים ניתן למנות חיסיון מקצועי, איסור התקשרות בשותפויות עם שאינם נוטריונים, הדרישה לניהול ארכיון מסמכים מסודר ועוד. בעת אימות חתימה על הנוטריון לזהות את החותם, ועל החותם לבצע את החתימה בנוכחות הנוטריון. 

 קביעת שכר טרחת נוטריון ומגבלות

בניגוד לשכר הטרחה הגמיש שנקבע על ידי עורכי דין עבור שירותיהם, שכר הטרחה של נוטריון מוסדרים בחוק. נוטריון אינו יכול להחליט באופן שרירותי כמה לגבות עבור כל שירות שניתן. אין יקר, אין זול, אין "מחיר מיוחד". שכר הטרחה עבור שירותים נוטריוניים נקבע מראש בחוק והנוטריון אינו מוסמך לחרוג מהתעריף שנקבע עבור כל פעולה ספציפית. תעריף הנוטריונים הקבוע בחוק נאכף בקפדנות.  

ניתן לקבל שירות עד הבית בהתאם תקנות הנוטריונים.

אפשרות לשירותי אפוסטיל.

אנא אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה או שירות הקשורים לנוטריון. 

אנחנו כאן כדי לסייע לכם.

Contact Us

דברו איתי

דילוג לתוכן