תפריט

דברו איתי

Contact Us

פינוי בינוי ותמ״א 38

פינוי בינוי ותמ״א 38​

פינוי בינוי ותמ"א 38 משמשים כמסגרת ארצית לחיזוק מבנים קיימים מפני רעידות אדמה, במטרה לעודד חיזוק ושיפוץ מבנים ישנים או להרוס אותם ולהקים במקומם בנינים חדשים

באופן עקרוני קיימים שני סוגי תמ"א:

  1. תמ"א 38/1 מתמקדת בשיפור וחיזוק מבנים קיימים.
  2. תמ"א 38/2 מתירה הריסה ובנייה מחדש של מבנה.

פינוי בינוי דומה  לתמ"א 38/2, הריסת הבניין ובמקומו בניית בניין חדש אך בד"כ יהיה מדובר בפרויקט גדול יותר של מספר בניינים.

בפינוי בינוי ותמ"א המדינה מעודדת את בעלי הדירות והקבלנים ע"י מתן תמריצים:

בתמ"א 38/1 בד"כ בעלי הדירות יקבלו תוספת בניה של חדר נוסף (לרוב ממ"ד), מרפסת, מעלית, מחסן, חניה (הכל במידת האפשר מבחינה תכנונית), וכמובן שיפוץ וחיזוק של המבנה ואילו הקבלן יקבל זכויות בניה שיאפשרו לו להוסיף דירות על המבנה ולמכור אותן בשוק החופשי, דבר שגם יממן את תוספות הבניה של בעלי הדירות וחיזוק ושיפוץ המבנה.  

בפינוי בינוי ובתמ"א 38/2 ייהרס הבניין הישן לחלוטין ובמקומו יבנה בנין חדש ובעלי הדירות יקבלו בו דירות חדשות ובד"כ גם גדולות יותר ובקומה גבוה יותר ולקבלן יתאפשר לבנות גם דירות עבורו שיימכרו בשוק החופשי ולמעשה יממנו את הבניה ורווח הקבלני המקובל. 

מלבד זכויות הבנייה המוגדלות התוכניות מעניקות גם הטבות מס שמטרתן לעודד בעלי דירות וחברות בנייה להתקשר בהסכמים.

באופן עקרוני כל הוצאות הפרויקט אמורות להיות ממומנות במלואן ע"י חברות הבניה.

לאור המורכבות והזמן של פרויקטים להשבחת מבנים, קמו בישראל חברות רבות המתמחות בפרויקטים של פינוי בינוי ושל תמ"א 38.

בפרויקטים מסוג זה יש חשיבות מכרעת לעו"ד אשר ייצג את בעלי הדירות מול חברות הבניה, יגן עליהם על האינטרסים שלהם וקניינם, ידאג לערבויות ובטחונות ויגן על זכויותיהם עפ"י חוק.

תשלום שכרו של עורך דין בעלי הדירות ממומן ע"י חברות הבניה אך נאמנותו נתונה לחלוטין לבעלי הדירות.

הפרוייקטים שאנו מייצגים

משרד עורכי הדין והנוטריון, יובל סדן, מתמחה בייצוג דיירים המעורבים ביוזמות פינוי בינוי ותמ"א 38. למשרדנו לקוחות מרוצים רבים אותם אנו משרתים באדיקות תוך שמירה על האינטרסים שלהם בעת התמודדות עם חברות תמ"א.

Contact Us

דברו איתי

דילוג לתוכן